Projekty

Projekt „Radost v obálce“

Jak je to dlouho, co jste napsali dopis ručně a poslali ho poštou? Možná už si to ani nepamatujete. A kdy jste dostali dopis Vy. Také už je to dávno? Představte si tu radost, když najdete ručně psaný dopis ve schránce, který má krásně pomalovanou obálku. To potěšení je jistě veliké.

A naopak si vybavte, jak může být samota tíživá. Jak zdravé tělo rychleji chřadne, když mu chybí kontakt s okolím.

Připojte se proto k nám, k našemu projektu „Laskavý svět dopisů“, kde radost zabalíte do obálky a pošlete.

Úkolem je pomalovat jakkoli obálku, do ní napsat nějaký milý vzkaz nebo vložit obrázek. Kdo nemá doma obálku, má další výzvu a může obálku sám vytvořit. Pomalované obálky nemusí být mistrovským dílem. Obálky, které se u nás sejdou, doručíme do domovů důchodců a dětské nemocnice, kde jsou nyní zakázány návštěvy a kde samota je věčnou společnicí nejen v této době.

Dopis psaný Vámi nebo Vaším dítětem jistě potěší. Nemusí mít adresáta, stačí napsat "milé paní" nebo "milému pánovi" a svého čtenáře si najde. Jestliže neopomenete připsat zpáteční adresu, třeba i Vám přijde pomalované potěšení do poštovní schránky.

Pomalovanou obálku s dopisem bez adresáta musíte vložit do další obálky, zaslat nám na adresu Eva Kozáková, Koryta 29, 294 11 Loukov a na obálku napište heslo „Radost v obálce“. Nebo můžete obálku nechat ve studiu v Doubravě.

Pro další informace můžete volat na telefon 724 288 236 nebo na mail eva.noskova@volny.cz.