Mgr. Eva Kozáková

Jóga, jógová terapie, dechová terapie

Jóga probíhá v malé útulné tělocvičně v Doubravě v komorní skupince max 8 lidí, je tedy snadné klienty opravovat během cvičení, dopomáhat pomůckami, slovem či dotykem. Délka je lekce 75 minut. Cvičíme klidnou klasickou jógu. Lekce začínají zklidňující relaxací, dechovými technikami, pak následují cviky a ásany a na závěr lekce je vždy závěrečná relaxace. Všechny pomůcky a podložky jsou v tělocvičně pro klienty připravené (nebo si klient může přinést své vlastní). Lekce jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, jak pro muže, tak pro ženy. Zázemí tělocvičny je vybavenou šatnou a sprchou. Lekce jsou často přizpůsobovány momentálnímu nastavení klientů. Jsou pružnou reakcí na vzniklé zdravotní obtíže nebo reakcí na momentální rozpoložení klientů, na určitý orgán či skupinu svalů.

Současné skupinové lekce: Jóga na hormonální systém, Jóga na pánevní dno, Jóga pro muže, DNS a vývojová kineziologie

Jógová terapie probíhá s každým klientem samostatně. Dle klientových zdravotních problémů jsou voleny cviky a ásany, při nichž jsou vědomě aktivovány svalové skupiny, a dochází ke zlepšení nebo odstranění obtíží. Klient cvičí sám nebo s názorným předvedením daného cviku. Klient je aktivně zapojen do cvičení. Jestliže se má tělo a mysl uzdravit, musí tělo a mysl začít cvičit. Pohyby jsou vedeny vědomě v souladu s dechem podle jógové praxe.

Dechová terapie – dech je Váš guru. Dech je zdrojem života. S prvním nádechem náš život začíná a s posledním výdechem končí. Bez jídla vydržíme několik dní, ale bez dechu možná pár minut. Dech je důležitý pro každou buňku v našem těle. Při nesprávném dýchání je náš organismus špatně vyživován, hůře pracuje a je špatně čištěn. Při nastavení správného dýchání, aktivování opor a dýchacích svalů ovlivňujeme svůj fyzický i psychický stav. Dechová terapie je vědomá práce s dechem, která uzdravuje a čistí mysl. Dech může plynout, aniž bychom o něm věděli nebo můžeme s dechem vědomě pracovat. Pomocí různých dechových technik, zádrží dechu, prodlužování dechu podporujeme své zdraví.

Oční jóga a trénink zraku -O zdraví je třeba pečovat dokud ho máme. Když ho ztratíme, už je pozdě. Dokud vidíme, zrak nevnímáme. Jakmile přijdou s věkem potíže se zrakem, nasadíme brýle. Je to rychlá pomoc bez Vašeho přičinění. Ale co když je možné se zrakem pracovat, vědomě se dívat, oči trénovat a oční svaly cvičit a relaxovat. K očním svalům se dá přistupovat jógovým způsobem. Všechny svaly v těle potřebují protáhnout, aby mohly dobře fungovat. I oční svaly, které jsou opomíjené, potřebují určitou péči. Strnulé zírání do počítače trvající několik hodin oči zatěžuje. pomocí jednoduchých cviků můžeme problémům se zrakem předejít nebo nedokonalý zrak zlepšit. Seminář Oční jóga probíhá ve skupinovách, tříhodinový blok procvičování okohybných svalů, uvědomování si zrakových vjemů a vědomá práce se zrakem. 

Semináře - Vedeme semináře a kompenzační cvičení pro sportovce. Domluvíme termín a rády za Vámi přijedeme po celé ČR. Můžeme ušít seminář přímo Vám na míru. V současné době probíhají semináře  Fasciální jóga, Jóga ve spirále - cvičení na principu chůzového mechanismu, Fyziojóga, Vývojová kineziologie  a DNS, Oční jóga a trénink zraku, Jóga na podporu hormonálního systému, Fyzioterapii u stolu - jak správně sedět a pohybovat se u počítače, když u něj musím několik hodin pracovat. Fyzioterapie do škol - děti tráví spoustu času uvězneni v lavicích. Rady, jak si vytvořit zdravé prostředí u školní lavice.

Ceník (ceny jsou uvedeny bez DPH)

  • Jóga - skupinová lekce 75 minut / 180 Kč
  • Jógová terapie – individuální lekce 60 min / 800 Kč
  • Dechová terapie - individuální lekce 60 min / 800 Kč
  • Oční jóga a trénink zraku - seminář 3 hodiny/cena 700 Kč
  • Oční jóga a trénink zraku pro skupiny (10 - 15 lidí) cena za skupinu / 5 800 Kč 

Čím je výjimečná?

Iva: „I ze lžíce vytvoří umělecké dílo.“
Nikol: „Jejím dalším velkým životním směrem je výtvarné umění“
Veronika: „Malá žena s velkým srdcem a neskutečným zdrojem energie, se kterou se nezdráhá podělit.“
Nikol: „Žena mnoha tváří, zvládne se vlnit i v rytmu Salsy či RnB.“
Veronika: „Bez jejího muže Evžena by jí byla jen půlka.“
Iva: „Může sníst co chce a nepřibere.“
Nikol: „Lehce si můžete splést její obuv s tou dětskou.“
Iva: „Má pejska se třema nohama.“
Veronika: „Je v ní kus malé holky, avšak s kreativitou v krvi.“
Iva: „Stále vypadá o 20 let mladší, ať je jí kolik chce.“
Nikol: „Její život je jóga, její kalhoty jsou jóga, její dech je jóga a její pozitivní energie je nepřehlédnutelná.“